Planet Hava Temizleyici Su Duvarı


PLANET CLEAN BREATH

Müşteri
Awaza Hotel Türkmenistan
Uygulama
Süs Havuzu


HAVA TEMİZLEYİCİ

BİLİYOR MUYDUNUZ?

Yetişkin bir insan günde ortalama 23.000 kez nefes alır. Ve solunan her nefes ortalama 60.000 gözle görünmeyen toz zerresi içermektedir! Bütün bu zerrecikleri içinize çektiğinizi düşünün. Evet, ne hissediyorsunuz ? Giysilerimizi temizleme imkanımız var, yatak örtülerimizi, koltuk kılıflarımızı, yiyeceklerimizi de. İçtiğimiz suyun temiz ve sağlıklı olmasına da dikkat ederiz, temiz olmadığına inandığımız suyu içmeyiz, gözle inceler, koklar içimize sinerse içeriz, vücudumuza zarar vermesine izin vermeyiz. Peki soluduğumuz havayı inceleme imkanımız var mı? Tabii ki özel cihazlarla bulunulan ortamın , alanın hava kalitesi ölçülebilmekte. İçeriğindeki maddeler analiz edilebilmekte. Ama havanın içeriği en ufak bir hava akımıyla çok kısa sürede , çok farklı şekilde değişebilmektedir. Odamızı havalandırdığımızda, içeriye taze havanın, oksijenin girdiğini düşünürüz. Evet içeriye bol oksijen girebilir ama binlerce partikül de hava akımıyla içeriye girer. Hava Temizleyici

Evimizdeki hava dışarıdaki havanın yaklaşık 4 katı daha kirlidir.

Farklı ülkelerde yapılan halk araştırmalarında katılımcılar, iş yerinde çalışırken, evlerinde dinlenirken,  dışarıda dostlarıyla kapalı mekanlarda buluştuklarında 24 saatin  yaklaşık    %65’ini kapalı alanlarda geçirdiklerini hesapladıklarını belirttiler. Bu oran nispeten havanın daha soğuk olduğu dönemlerde %90’a kadar çıkabilmektedir.

Açık olan bir şey var ki, kapalı alanda geçirilen zamanın, sağlıksız beslenme ya da uzun süre hareketsiz kalmanın sağlığımıza verdiği zararlar gibi etkisi olduğunun farkına varmıyoruz. Kapalı alanlardaki kalitesiz ve kirli havanın dışarıdan yoğun olduğunu da çoğu zaman fark etmiyoruz. Evde, iş yerinin kapalı alanlarında, okulda sınıflardaki kalitesiz ve kirli hava, obstrüktif akciğer rahatsızlığı, astım, solunum yolu rahatsızlığı, kalp hastalıkları gibi ciddi sorunlarla bağlantılıdır.

CAM AÇMAK YETERLİ DEĞİL!

Evlerimizin ve ofislerimizin havası toz akarları,  küf, bakteri, virüs, evcil hayvan tüyü, polen, sigara dumanı, yemek kokuları gibi farklı maddeler içerir ve bunlar aldığımız nefesle birlikte solunum sistemimize dahil olur. Bu da gösteriyor ki cam açmak yeterli değil, hava temizleyici kullanmak iyi bir çözüm olabilir.

Planet Clean Breath

  Hava Temizleyİci Su Duvarı

Planet Clean Breath eşsiz çalışma sitemi ile kapalı mekanlarda soluduğunuz havayı süzer, temizler, nemlendirir ve kalitesini arttırır. Dekoratif bir hava temizleyici olarak temiz bir nefes sağlar.

Saatte yaklaşık 88m3 hava vakumu yapan fanıyla uçuşan tüm maddeleri akış yüzeyindeki suya iletir. Suya tutundurulan ve ağırlaşan maddeler akışla birlikte hazneye toplanır. Sirkülasyon pompasıyla UV sterilizatöründen geçirilen su içerisindeki , bakteri, akar ve mikroorganizmaların DNA yapısı bozularak etkisiz hale getirir*** Son aşamada ise tüm ölü mikroroganizma, toz ve torular partikül filtresinde toplanarak berrak, tertemiz bir su çıkışı sağlanır.

*** Suyun ultraviyole (UV) dezenfeksiyonu, olumsuz sonuçlara maruz kalmadan yıllarca başarıyla kullanılmıştır. Mevcut tüm su dezenfeksiyon yöntemlerinden UV’nin en etkili, ekonomik, hızlı ve güvenli olduğu kabul edilir. UV dezenfeksiyonu diğer teknolojilere göre avantajlara sahiptir:

Suyun bakteri öldürücü dezenfeksiyonu klorlamadan birkaç kat daha hızlı ilerler. Radyasyondan sonra tüketicilere hemen su temin edilebilir. Bakterisidal ışınlar mantar, bakteri, virüs ve protein gibi çeşitli mikroorganizmaları tahrip edebilir.

Ultraviyole, 10 ila 400 nm dalga boyuna sahip elektromanyetik radyasyon spektrumunun bir parçasıdır. Üstelik, bu yelpazenin kendisi, orta ve uzaktaki alt bölüme de bölünmüştür.
Suyun dezenfeksiyonu için, UV dalga boyu 200 ila 400 nm aralığında radyasyonla kullanılır. Araştırma sırasında, en üretkeninin 260 – 270 nm uzunluğa sahip spektral bölge olduğu sonucuna vardılar. Deneysel olarak ultraviyole spektrumunun orta kısmının etkisiyle, suda yaşayan patojenik bakterilerin ölümünün gerçekleştiği tespit edilmiştir.

Suyun UV dezenfeksiyonu nasıl gerçekleşir?

UV’nin, en basit mikroorganizmaların hücre çekirdeğinin merkezine nüfuz etme kabiliyeti nedeniyle, orta menzilli ultraviyole ışınımıyla nükleik asit zincirlerinin imhası için bir cihaz geliştirilmiştir. Bu ışınlamanın ardından mikroorganizmalar üreme yeteneklerini kaybederler ve sudaki kolonileri ölür. Suyun dezenfeksiyonu için en iyi seçenek olan yaklaşık 260 nm dalga yayabilmesidir. Ayrıca, daha az enerji tüketirler, daha güvenli ve daha ucuzdurlar. Çalışmalarının süresi yaklaşık 9000 saattir (1 yıl).

Patojenlerin giderimi için gerekli Uv Dozları

Giderim Oranı %90 %99 %99,9 %99,99
Patojen Mikroorganizma Giderim için Asgari UV dozları (J/m2 )
Cryptosporidium oocysts 100 190 350
Vibrio cholerae 65 110 180 300
Escherichia coli O157:H7 15 28 41 56
Salmonella typhimurium 80 118 152 195
Hepatitis A virus 55 140 220 300
Poliovirus Type 1 60 140 230 300
Coxsackie B5 virus 69 140 220 300
Rotavirus SA11 71 150 240 365
Corynebacterium Diphtheriae 65 1125
Sarcina Lutea 265 350

 

 

 

 


error: Content is protected !!
WhatsApp chat